15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ İLÇEMİZDE ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü programı kapsamında 15 Temmuz Demokrasi yürüyüşü yapmak üzere akşam saat:20.00 da İlçe Kaymakamımız Sayın Önder ÇENGEL, Belediye Başkanımız Ali TOPÇU, Daire amir ve personellerimiz, şehit yakınları ve gazilerimiz, Sivil toplum Kuruluşları, vatandaşlarımız Merkez Ulu Camii  önünde biraraya geldiler. Ellerinde Türk Bayrakları ile birlikte Mimar Sinan Sokak üzerinden yürüyüşe geçen vatandaşlar  Demokrasi ve Milli Birlik Marşları söyleyerek Karahallı Belediye Kültür Merkezine geçtiler.
 
            Karahallı Kültür Merkezinde başlanan Demokrasi Nöbetine Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlandı. Kur’anı  Kerim tilavetinin ardından sahneye çıkan Belediye Başkanı Ali TOPÇU’nun konuşmasının ardından Kaymakamımız Sn. Önder ÇENGEL 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi günü ile ilgili konuşmasında şunları ifade etti. “2 sene önce tam da bu saatlerde ülkemiz tarihin gördüğü en aşağılık, en kalleşçe teşebbüsüyle, hain bir darbe girişimiyle karşı karşıya kalmıştı. Şanlı Türk silahlı kuvvetlerimizin içine sızmış bir grup FETÖ’cü vatan haini tarafından Başta Sayın Cumhurbaşkanımızın şahsında devletimizin bekası, vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve milletimizin iradesi hedef alınmış, ülkemiz bir işgal girişimine maruz kalmıştı. Darbeci hainler Başta İstanbul ve Ankara olmak üzere ülkemizin birçok yerinde demokrasisine, devletine, vatanına, bayrağına sahip çıkmak için meydanlara, havalimanlarına akın eden vatandaşlarımızı, vatansever güvenlik güçlerimizi hedef almış, aziz milletimizin tankını, silahını, uçağını devletimize ve dahi milletimize doğrultmuştu. O karanlık gecede darbeci hainlerin tankları vardı ama Milletimizin imanını hesap edemediler, onların silahları, uçakları vardı ama bizlerin vatan sevgisini hesap edemediler, o gece hainlerin planları vardı ama Allah’ın da bir planı olabileceğini hesap edemediler. Rabbimize şükürler olsun ki Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde aziz milletimiz, cesaretiyle, ferasetiyle, göğsünde taşıdığı iman ve vatan sevgisiyle hain darbe girişimine dur demiştir. 1071 ‘de Anadolu Kapılarını açan, 1453’te Gemileri karadan yürüten, Çanakkalede, Kurtuluş savaşında 7 düvele karşı duran Büyük Türk Milleti 15 Temmuz gecesi de canı pahasına vatanına, bayrağına, ezanına sahip çıkmıştır.
Bu vesileyle Şehitlerimize Allahtan rahmet diliyor, Gazilerimize de acil şifalar ve hayırlı uzun ömürler diliyorum. ‘ dedi.
             Karahallı Kültür Merkezinde Demokrasi ve Milli Birlik günü programı sinevizyon gösterisi, Mehter Takımı gösterisi, Kur’an tilaveti ve tüm şehitlerimiz için yapılan duaların ardından saat 00.13 de salalar okundu ve vatandaşlarımıza çorba ikramı yapılması ile devam etti.